دسته‌بندی نشده

محافظت از خانه در برابر سرما

محافظت از خانه در برابر سرما

سرمای زمستان می تواند برای خانه ها بسیار آسیب زننده باشد. در این مقاله سعی داریم تا به مسائلی بپردازیم که خانه شما را تا حد زیادی در برابر سرمای زمستان و مشکلات ناشی از آن حفظ می کند. در این مقاله ما به 10 راهکار اساسی مورد نیاز برای محافظت از خانه در برابر سرمای زمستان اشاره می کنیم.

1

از لوله و شیرهای آب محافظت کنید

محافظت از لوله ها در زمستان

برای محافظت از لوله ها و شیرهای آب بیرون از خانه حتماً شیلنگ های آبیاری را از آن جدا کنید، آن را از آب خالی کنید و در جایی یا دمای مناسب نگهداری کنید. خط لوله مربوط به شیر آب قررا گرفته در فضای بیرون را قطع کنید و آب داخل آن را خالی کنید و از یک عایق حرارتی مناسب برای عایق کاری شیرهای آب استفاده کنید.

2

تمامی شکاف ها و درزها را پیدا کرده و آنها را بگیرید

پر کردن شکاف ها و درزهای در و پنجره

حتی گوچکترین سوراخ ها که امکان دارد از آنها سیم های برق و تلفن هانه رد شده باشند می تواند دمای خانه را تا حد زیادی پایین آورد. پس حتماً پس از یافتن این سوراخ ها از یک عایق فوم مناسب برای درزگیری آن استفاده کنید. از عایق های حرارتی فومی برای درزگیری آن استفاده کنید. از عایق های حرارتی فومی برای درزبندی درها و پنجره ها استفاده کنید.

3

استفاده از عایق حرارتی مناسب

عایق حرارتی مناسب برای خانه

برای کسب اطمینان از عدم یخ زدن لوله های خانه حتماً از عایق های حرارتی مناسب به اندازه کافی استفاده کنید. این عایق کاری می تواند شامل عایق کاری دیوارهای خارجی، سالن های خانه، زیرزمین، سقف زیرشیروانی و از همه مهمتر تجهیزات و لوله های خانه باشد.

4

بازگذاشتن شیرهای آب

باز گذاشتن شیر آب

اگر هر کدام از شیرهای آب در دیوارهای خارجی هستند یا خط لوله مربوط به آن از داخل دیوار خارجی گذشته است، درصورتی که از عایق حرارتی مناسب برای آن استفاده نشده است. شیرهای آب مربوط را به اندازه ای بسیار کم (چکه چکه) باز بگذارید. البته این کار را تنها در زمانهایی انجام دهید که دمای هوای زیر نقطه انجماد باشد. برای کسب اطمینان بیشتر در چنین شرایطی حتماً شیر آب گرم و سرد را باز بگذارید و حتماً درب کابینت هایی که بر روی خطوط انتقال آب قرار گرفته را باز کنید تا دمای معتدل محیط به آنجا نیزبرسد.

5

اطمینان حاصل کنید که دسترسی سریع به شیر فلکه اصلی ساختمان دارید

دسترسی سریع به شیر فلکه اصلی آب ساختمان

اگر وسایل و خرت و پرت هایی دارید که دسترسی شما را به شیر فلکه اصلی ساختمان سخت می کند. سریع تر نوع قرار گیری وسایل خود را تغییر دهید تا اگر شرایط اورژانسی برای سیستم لوله کشی ساختمان پیش آمد بلافاصله قادر به قطع کردن آب باشید. و این که حتماً آن را امتحان کنید و از سالم بودن آن شیر فلکه اصلی اطمینان حاصل کنید. چرا که در زمان ترکیدگی لوله ها تنها راه حل برای جلوگیری از تخریب خانه همان می باشد. در برخی از ساختمان ها به دلیل استفاده کم این شیرها و قرارگیری آن در زیرزمین یا حیاط خانه امکان زنگ زدگی وجود دارد. در این صورت باید بلافاصله آنها را تعویض کرد.

6

درهای گاراژ را ببندید

محافظت از خانه در بربر سرمای زمستان

اگر گاراژ به ساختمان خانه اصلی ورودی وجود دارد تا حد امکان سعی کنید درب گاراژ را بسته نگه دارید. این کار کمک می کند تا حد امکان از ورود هوای سرد به خانه جلوگیری کنید تا از یخ زدن تجهیزات و سیستم لوله کشی ساختمان جلوگیری کنید.

7

ناودان ها را تمیز کنید

محافظت از خانه در بربر سرما

وجود ناودان هایی که مسیر آن به هر دلیلی گرفته شده است باعث آب گرفتگی و یخ زدگی پشت بام می شود. این مشکل باعث می شود تا آسیب های جدی به ساختمان وارد شود. پس قبل از شروع فصل گرما زمانی را به چک کردن و پاک کردن ناودانی های خانه اختصاص دهید.

8

تهویه مناسب برای اتاق های زیر شیروانی

محافظت از خانه در برابر سرما

تهویه مناسب برای اتاق های زیرشیروانی برای جلوگیری از یخ زدگی سقف خیلی مهم است. اطمینان حاصل کنید که هوای گرم به اتاق های زیرشیروانی وارد می شود چرا که باعث می شود تا حد زیادی از یخ زدن سقف و ایجاد بلوک هایی در سقف جلوگیری کند.

9

قرار دادن ترموستات برای سیستم گرمایشی خانه

محافظت از خانه در برابر سرما

استفاده از یک سیستم گرمایشی مناسب و مجهز به ترموستات باعث می شود تا همواره دمای خانه در همه جا معتدل باقی بماند.

10

برای تعطیلات آماده شوید

محافظت از خانه در برابر سرما

اگر می خواهید به مسافرت بروید از بسته بودن شیر آب ساختمان و خالی کردن لوله های آب اطمینان حاصل کنید. در این صورت هیچ گونه نگرانی از بابت یخ زدگی لوله های آب و ترکیدگی لوله نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *